Dodatki do sukni ślubnej

Etole i szale  z futra- dodatki do sukni ślubnej ….. i nie tylko

Lata 20 lata 30…

To moja ulubiona „rewolucja” w modzie. To czasy kiedy kobiety zrzuciły gorset, ciężkie  suknie, nie wspominając o fryzurach. I  zaczęło się…..zwiewne sukienki z obniżonym stanem przed kolano, krótkie włosy, albo upięte na gładko. Satynowe, długie rękawiczki i opaska na głowę (czasami z piórami). No i cygaretka. Obowiązkowym  dodatkiem stały się:  sznur pereł i etola bądź szal z eleganckiego futra. Nastały lata wyzwolenia, emancypacji no i prohibicji. A co za tym idzie, imprezy do białego rana…. dla zainteresowanych polecam biografię  „Tamara Łempicka” napisaną przez Laure Claridge.

lata 20

Jestem szczęśliwa, że wracamy do tych lat kiedy kluczową rolę w wizerunku wyzwolonej kobiety dopełniały perły, kapelusze i futra. To one stworzyły kobietę wytworną, elegancką i z klasą. Femme fatale na co dzień i na wieczór. Wszystkie gwiazdy tamtych lat Pola Nergi, Hanka Ordonówna, Ingrid Bergman,  Marlene Dietrich, Sophia Loren czy Marlin Monroe (te dwie ostatnie w latach późniejszych 50 tych) błyszczały na ekranach stając się wzorem do naśladowania.

kobiety lat 20-tych

Kobieta była muzą , która pachniała perfumami Chanel , a w ręku trzymała cygaretkę. Artystki, malarki,  projektantki tj: Tamara Łempicka, Helena Rubinstein czy  moja idolka Coco Chanel są uosobieniem lat 30.

chanel helena rubinstein sophia loren

2015

Ślub, bal sylwestrowy czy wesele koleżanki….Teraz możemy się tak stroić (jak mówi moja córeczka)  raczej tylko na wieczór. Dodatki do sukni ślubnej czy wieczorowej…… wybór jest ogromny. Ja proponuję etole i szale z futer ekologicznych oraz z  włoskich dzianin futerkowych  dobrej jakości. Są one przyjemne w dotyku i nieuczulają. Etola do ślubu nie musi być śnieżno biała czy ecru, choć jest bezpiecznym wyborem.

etole szale_jfutrozdjęcia: K.aren photography

W mojej ofercie pojawiły się mocno kolorowe etole  i szale. Do sukni ślubnej ecru śmiało  można dopasować etolę w kolorze „przydymionego” fioletu, czy nawet purpury. Klientki też pytają o szarości. A dla odważnych polecam   pomarańczowe boa.

fur stolezdjęcia: K.aren photography

Ślub  to wyjątkowe wydarzenie które będziemy wspominać przez lata. A nawet po latach wszyscy  będą pamiętać Twoją niepowtarzalną,  ślubną stylizację.

www.gofashiondesigner.com