fbpx

Futro sztuczne

ecological fur
Fot. Andrzej Lepka

Futro ekologiczne= futro sztuczne

Chciałabym rozwiać Wasze wątpliwości dotyczące pochodzenia futer używanych przeze mnie do szycia dla Was etoli/szali.
Wszystkie futra których używam to głównie włókna syntetyczne. Zwane futrami sztucznymi.
Żadne z nich nie jest pochodzenia odzwierzęcego!❤️

futra-ekologiczne
W pracowni…

Futro ekologiczne w wersji eko

Niewątpliwie nazwy stosowane przez producentów futer mogą być mylące np. “lisek”, “norka”,”eko-lis”,”wilk”, ale nie oznaczają one iż zostały pozyskane z tych zwierząt. Czasy się zmieniły, choć niestety wiele nazw używanych przez producentów pozostało. W rezultacie gdy czytamy „lis” wydaje się nam, że to futro naturalne.

Jeszcze raz pragnę Was zapewnić, że ze względu na przekonania nie używam materiałów pochodzenia odzwierzęcego. Materiały (futra ekologiczne ) posiadają certyfikat “przyjazny dla człowieka” wydany przez Instytut Włókiennictwa.

futra-ekologiczne-gofashiondesigner
GOfashiondesigner

Piękno jest eko

Uważam, że do stworzenia pięknie wyglądających etoli i szali, nie potrzeba używać futer zwierzęcych! Szal z futra ekologicznego to idealny dodatek do każdej stylizacji.

futra-ekologiczneogiczne
futra-ekologiczne
Futro ekologiczne
futro-sztuczne
Futro sztuczne we wzory zwierzęce

Czyż nie są piękne? Wszystkie modele uszyte tylko z futer ekologicznych znajdziecie w moim sklepie .

Eko-kolekcje

Reasumując zachęcam wszystkie Panie do kupowania tylko futer ekologicznych. Większość światowych projektantów od 2019 roku używa w swoich kolekcjach tylko futer ekologicznych. Jako pierwsza, która wyszła wszystkim na przeciw była Vivienne Westvood. W rezultacie inne domy mody jak Channel, Armani, Versace poszły w jej ślady. Na premierze kolekcji wiosna/lato 2020 Stella McCartney zaprezentowała przełomowy materiał Koba Fur-Free Fur – pierwsze na świecie futro wyprodukowane w oparciu o surowce pochodzenia roślinnego.

eko-futro
Eko-futro

Z pewnością tym co robimy przyczyniamy się do rozwoju etycznej i ekologicznej mody. Futro ekologiczne to przyszłość. Zróbmy coś dobrego dla świata i dla siebie.

Pozdrawiam ciepło Grażyna Osiecka

Scroll Up