Etola czy szal? Co wybrać do sukni ślubnej?

Etola czy szal? Szal czy etola? Dzisiaj postaram się rozwiać Wasze wątpliwości co wybrać do sukni ślubnej. W tym artykule dowiedziecie się czym się różnią te okrycia. Co wybrać do sukni typu “syrenka”, a co wybrać do typu ” księżniczka”? Co będzie cieplejsze na ślub w chłodne dni, etola czy szal? Zobrazuję to na przykładzie ekologicznego futra w kolorze latte.

etola-szal-slubny-bolerko-futerko-gofashiondesigner
Fot. Mfotografia, Kolor Selektywny, Marzena Hans, Fabryka Fotografi,
Natalia Kołodziej

etola-do-slubu-bolerko-go-03-gofashiondesigner
Etola ślubna GO-03
Fot. Marzena Hans

Etola ślubna GO-03

Zacznijmy od etoli ślubnej z ekologicznego futra z krótkim włosem w kolorze latte, model GO-03. Etola przeważnie ma szerokość 30 cm, ponieważ przy większej szerokości futro załamuje się w zgięciu łokcia i wygląda źle. Często doradzając klientce zwracam uwagę na jej wzrost czy obwód biustu. Dlaczego? Jeśli klientka jest wysoka z niewielkim biustem to etola o tej szerokości będzie idealnym rozwiązaniem. Natomiast w przypadku gdy klientka jest niska i ma duży, piękny biust odradzam ten model, ponieważ zapięcie z przodu na zatrzask może go z pewnością jeszcze optycznie powiększać.

etola-do-slubu-gofashiondesigner-szal-bolerko
Etola GO-03
Fot. Natalia Kołodziej

Szal ślubny GO-04

Szal ślubny GO-04 to klasyczny szal z ekologicznego futra z krótkim włosem w kolorze latte. Klasyczny szal to nic innego jak prostokąt o różnych wymiarach. Najczęściej szyję szale o wymiarach 40cmx160cm. Szal może mieć zapięcie z przodu w postaci niewidocznej haftki. Ponadto, może być szerszy np. 45cm szczególnie na chłodne miesiące, aby panna młoda mogła się nim otulić lub węższy np. 25-30 cm na cieplejsze dni, aby przykryć plecy i odsłonić ramiona. Do wyboru są dwa rodzaje podszewki: atłasowa na cieplejsze miesiące i ciepła, dzianinowa na zimę.

szal-slubny-go-04-etola-bolerko-gofashiondesigner
Szal ślubny GO-04
Fot. Brańka&Kowaleczko
szal-slubny-go-04-etola-bolerko-slub-wesele-gofashiondesigner
Szal ślubny GO-04
Szal ślubny GO-04
Fot. Daniel Powęska
Szal ślubny GO-04
Fot. Kolor Selektywny

Szal ślubny GO-48

Model GO-48 to nowość w moim sklepie. Prostokątny szal ślubny zapinany na zatrzaski. Po ich zapięciu tworzą się rękawy 3/4. Szal wygląda jak futerko. Dodatkowo szal jest zapinany z przodu na haftkę w związku z tym jest bardzo praktyczny. W wersji zimowej szal jest uszyty na ciepłej, na dzianinowej podszewce. Bez wątpienia ten model ma wiele możliwości noszenia i z pewnością sprawdzi się w chłodne, zimowe dni.

etola-szal-slubna-futerko-bolerko-gofashiondesigner
Szal ślubny GO-48
Fot. Damian Przestrzelski

Etola czy szal? Co wybieracie? Mam nadzieję, że rozwiałam część Waszych rozterek. Oczywiście, w przypadku dalszych wątpliwości zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie

Grażyna Osiecka