Etola czy szal? Co wybrać do sukni ślubnej?

Etola czy szal? Szal czy etola? Dzisiaj postaram się rozwiać Wasze wątpliwości co wybrać do sukni ślubnej. W tym artykule dowiedziecie się czym się różnią te okrycia. Co wybrać do sukni typu „syrenka”, a co wybrać do typu ” księżniczka”? Co będzie cieplejsze na ślub w chłodne dni, etola czy szal? Zobrazuję to na przykładzie  futra w kolorze latte.

etola-szal-slubny-bolerko-futerko-gofashiondesigner
Fot. Mfotografia, Kolor Selektywny, Marzena Hans, Fabryka Fotografi,
Natalia Kołodziej

 

etola-do-slubu-bolerko-go-03-gofashiondesigner
Etola ślubna GO-03
Fot. Marzena Hans

Etola ślubna GO-03

Zacznijmy od etoli ślubnej ze sztucznego futerka z krótkim włosem w kolorze latte, model GO-03. Etola przeważnie ma szerokość 30 cm, ponieważ przy większej szerokości futro załamuje się w zgięciu łokcia i  źle to wygląda. Często doradzając klientce zwracam uwagę na jej wzrost czy obwód biustu. Dlaczego? Jeśli klientka jest wysoka z niewielkim biustem to etola o tej szerokości będzie idealnym rozwiązaniem. Natomiast w przypadku gdy klientka jest niska i ma duży, piękny biust odradzam ten model, ponieważ zapięcie z przodu na zatrzask może go z pewnością jeszcze optycznie powiększać.

etola czy szal
GO-03
Fot. Natalia Kołodziej

Szal ślubny GO-04

Szal ślubny  futerka to klasyczny szal ze sztucznego futra z krótkim włosem w kolorze latte. Klasyczny szal to nic innego jak prostokąt o różnych wymiarach. Najczęściej szyję szale o wymiarach 40cmx160cm. Szal może mieć zapięcie z przodu w postaci niewidocznej haftki. Ponadto, może być szerszy np. 45cm szczególnie na chłodne miesiące, aby panna młoda mogła się nim otulić lub węższy np. 25-30 cm na cieplejsze dni, aby przykryć plecy i odsłonić ramiona. Do wyboru są dwa rodzaje podszewki: atłasowa na cieplejsze miesiące i ciepła, dzianinowa na zimę. Bez wątpienia to najlepiej sprzedający się model w moim sklepie.

GO-04
Etola czy szal? Co wybrać do sukni ślubnej?
Szal ślubny GO-04/ na atłasowej podszewce/ wymiary 40 cm x 160cm

Fot. Brańka&Kowal
Etola czy szal? Co wybrać do sukni ślubnej?
Klasyczny szal GO-04/ na atłasowej podszewce/ wymiary 40 cm x 160 cm
Etola ślubna GO-03
Fot. Kolor Selektywny

Futerko ślubne z rękawami  GO-42

Model GO-42 to nowość w moim sklepie. Prostokątny szal ślubny zapinany na zatrzaski. Po ich zapięciu tworzą się rękawy 3/4. Szal wygląda jak futerko. Dodatkowo szal jest zapinany z przodu na haftkę w związku z tym jest bardzo praktyczny. W wersji zimowej szal jest uszyty na ciepłej, na dzianinowej podszewce. Bezsprzecznie ten model ma wiele możliwości noszenia i z pewnością sprawdzi się w chłodne, zimowe dni.

etola-z-rekawami-bolerko-gofashiondesigner
Szal ślubny GO-42/ na cipełej, dzianinowej podszewce
Fot. Damian Przestrzelski

futerko-slubne-gofashiondesigneretola-z-rękawamietola-slubna-z-rękawami

Podsumowując, etola czy szal? Co wybieracie? Mam nadzieję, że rozwiałam część Waszych rozterek. Oczywiście, w przypadku dalszych wątpliwości zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie

Grażyna Osiecka