Wystawa najlepszych ilustracji modowych 2

across-poland-fashion-illustration-2

Ciąg dalszy relacji z wystawy najlepszych ilustracji modowych „Across Poland with best fashion illustration”, która miała miejsce w marcu tego roku w Warszawie. W poprzedniej relacji pisałam o Sarze Beetson i  Jacqueline Bissett z Wielkiej Brytanii, Mathilde Cretier z Francji, Maren Esdar z Niemiec. Przed nami czterech artystów, którzy głównie pracują dla znanych pism modowych, ale również ilustrują życie na co dzień.

Gustabo

Kubański artysta, samouk. Jego prace charakteryzują się kolorową grafiką w połączeniu z nieograniczoną wyobraźnią. Bardzo ciekawe i zapadające w pamięć prace, które robią niesamowite wrażenie.  Poniżej przedstawiam moją ulubioną wizję monochromatyczną. Zerknijcie sami… Gustabo

gustabo-ilustracjeZet Otivio

Kolorowe chaotyczne, wyzywające i prowokacyjne….takie są ilustracje modowe Brazylijczyka Zeta Otivio, który bardzo swobodnie wędruje przez techniki i tematy. Zawsze lubiłam mocne akcenty czarnej kreski w ilustracji, a tu w połączeniu z kolorem powstaje coś efektownego i niebanalnego.  I coś w tym jest!

ze-otavio-ilustration

Jeanette Getrost

 Jeanette Getrost jest ilustratorem mody  i mieszka  w Los Angeles. Współpracowała z licznymi luksusowymi markami tj: Amazon, Christian Louboutin, Estee Lauder, Projekt Runway, Tadashi Shoji. We wrześniu 2015 magazyn Vouge nazwał ją :”…jednym z najlepszych ilustratorów z branży modowej..”Jej ilustracje dla Dolce & Gabbana na sezon AW/15  to magia w połączeniu z romantyzmem i seksapilem uchwycona w 100%.
jeanette-getrost-ilustration

Veronica Lawlor

Ta artystka zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Veronica Lawlor nie tylko  ilustruje modę dla czasopism czy znanych marek, ale także przenosi na kartkę wszystko co widzi, co ją porusza i inspiruje. Robi świetne ilustracje reportażowe, rysunki do książek i portrety. Rysuje lekko jakby w ogóle nie odrywała ręki od papieru. Jej rysunkom trzeba się długo przyglądać, aby niczego nie przeoczyć. Każda kropka jest ważna i na miejscu.

veronica-lawlor-ilustration

Zachęcam Was do bliższego poznania tych artystów ich  prac, rysunków. Każdy z nich jest inny. Każdy ma swój styl, technikę  i wrażliwość na otaczający nas świat. Może kogoś to zmobilizuje do pracy… tak jak mnie:)