Czym różni się podszewka atłasowa od dzianinowej?

Ostatnio mam wiele pytań typu: Czym różni się podszewka atłasowa od dzianinowej? Jaką podszewkę wybrać na wiosenne chłody? Czy będzie mi ciepło jeśli wybiorę podszewkę dzianinową na ślub zimą? Jeśli czytasz ten post to z pewnością  też szukasz odpowiedzi na te pytania.

etola-ciepla-podszewka-gofashiondesigner
Etola na ciepłej podszewce GO-05 na zimowy ślub. Fot. Marta Małycha Fotografia

Co to jest podszewka atłasowa?

Jest kilka rodzajów podszewek: atłasowa, wiskozowa, satynowa, szermeza. W punktach wymienię ich właściwości:

  • atłasowa – najbardziej popularna, którą znajdziemy w odzieży lekkiej i średniej. Jej zaletą jest duża wytrzymałość. Przeważnie składa się z włókien syntetycznych. Chyba, że jest z domieszką wiskozy.
  • wiskozowa- wytwarzana z włókien celulozowych posiada zalety tkanin naturalnych, przepuszcza powietrze, nie elektryzuje się i jest miękka w dotyku
  • satynowa- najbardziej efektowna. Jest gładka i ma mocny połysk, dzięki atłasowemu splotowi, trwała i bardzo elegancka.
  • szermeza- przyjemna w dotyku. Jest to dzianina, która jest stosowana jako podszewka i samodzielnie. Jest ona elastyczna, lejąca i jedwabista w dotyku.

Jaką podszewkę wybrać na wiosenny ślub?

Podszewki atłasowej, wiskozowej czy szarmezy używam do szycia etoli na ciepłe pory roku: wiosna, lato, początek jesieni. Gdy szyję okrycie z futra na ciepłe dni wystarczy lekka, cienka podszewka, która nie trzyma ciepła. Satynową podszewkę wykorzystuję jesienią i na początek zimy, kiedy jeszcze nie ma mrozów. Dlatego zawsze podczas rozmowy z klientką pytam o termin ślubu, sesję plenerową a także o fason sukni. Czy jest ona bardzo wycięta z tyłu, czy na cienkie ramiączka, czy ma rękawy? Nawet nie wiesz jak bardzo jest  to wszystko  ważne przy wyborze podszewki.

podszewka-atłasowa
Podszewka atłasowa

 

 

czym-różni-się-podszewka-atłasowa-od-dzianinowej
Szal ślubny GO-05 na atłasowej podszewce Fot. Kamil Korczyński

 

etola-slubna-go-03
Etola ślubna GO-03 na atłasowej podszewce Fot. Ania Cupczyńska

 

podszeka-atłasowa-etola
Szal ślubny GO-04 na atłasowej podszewce na wiosenne dni. Fot. Brańka&Kowaleczko Fotografia

Czym różni się podszewka atłasowa od dzianinowej?

Podszewka ciepła jest z dzianiny bawełnianej, która trzyma ciepło. Wykorzystuję ją na zimowe mrozy i chłody dlatego, że podszewka zwykła atłasowa na mrozie potęguje uczucie zima. Jest nie przyjemna i zimna w dotyku. Ale zaznaczam, że tylko przy ujemnych temperaturach.  Dlatego doradzam klientkom wybór tej ciepłej podszewki gdy np. w Kościele będzie zimno lub gdy ma sesję ślubną w zimowym plenerze. Jednak gdy  potrzebujesz etolę tylko na przejście z samochodu do Kościoła, a Kościół jest przyjemnie ogrzewany wtedy zaproponuję Ci np.satynową podszewkę. Z pewnością ona wystarczy, a Ty będziesz czuła się w niej komfortowo. Więcej o ślubie zimą przeczytasz tutaj

czym-rozni-sie-podszewka-atlasowa-od-dzianinowej
Szal ślubny GO-05 na ciepłej podszewce wymiary 40cm x 150cm Fot. Marta Małycha Fotografia

 

czym-różni-się-podszewka-atłasowa-od-dzianinowej
Mufka z futra na ciepłej podszewce Fot. Anastasia Tamarina

Mam nadzieje, że po przeczytaniu tego wpisu  już wiesz czym różni się podszewka atłasowa od dzianinowej i którą wybrać ? Pamiętaj, że zawsze służę  pomocą i z przyjemnością pomogę Ci w tym wyborze.

 

futerko-slubne-z-rekawami
futerko-slubne-z-rekawami
futerko-slubne-biale
GO-31 futerko slubne ivory