Wystawa najlepszych ilutracji modowych

across-poland-fashion-illustration-1

W marcu tego roku  odbyła się wystawa Across Poland Best fashion illustration fall 2015 / spring  2016. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostały prace tak wielu sławnych i uznawanych twórców ilustracji mody.  Zebrano ponad 100 prac, 46 najlepszych ilustratorów. Były to prace artystów z całego świata, m.in. Japonii, Chin, Kolumbii, USA, Indonezji. Wielu z nich pracuje na uczelniach w Londynie i Nowym Jorku.

Wystawa mnie zachwyciła. Prace były absolutnie fantastyczne i bardzo pomysłowe, wszystkie. Chciałabym was zachęcić do lektury i poznania twórczości tych najlepszych…..

Zacznę od dobrze już znanej artystki, ilustratorki Sarah Beetson. Jako dziecko miała trzy marzenia: wygrać kiedyś Wimbledon, zostać gwiazdą rocka i robić ilustracje do książek dla dzieci. A teraz wygląda jak gwiazda rocka i tworzy niepowtarzalne ilustracje modowe i nie tylko. W jej pracach jest kolor, dużo koloru przez co są trochę przerysowane, ale jakże optymistyczne.

sara-beetson

Jacquline Bissett to ilustratorka, która w swoich pracach głównie właśnie  modowych stosuje klasyczną kreskę wypełnioną kolorem, który zawsze jest zgodny z trendami na dany sezon. W swoich ilustracjach sięga po rzeczywiste  dodatki np.pióra czy skórzane frędzle.

 

jacqueline-bissett

źródło: http://www.illustrationweb.com/artists/JacquelineBissett/view

Mathilde Cretier

Jej ilustracje modowe to  plama, która nie jest przeciążona i nie czuje się tego przeładowania w rysunku. Ale jest moc! Kompozycja i  kolor w dobrym wydaniu. Więcej o Mathilde Cretier zerknij tu.

mathilde-cretier

Maren Esdar tworzy  fenomenalne  „modowe” kolaże . Świetnie dobiera poszczególne elementy, które tworzą ozdobną konstrukcję. Często inspiruje ją natura połączona w konkretnym „twardym” wzorem  co wywołuje emocjonalne zadowolenie widza.

maren-esdar

To jeszcze nie koniec… W następnym wpisie opowiem o innych równie ciekawych ilustracjach modowych. Zachęcam do śledzenia mojego bloga!

cdn